Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

57 Krakowski Festiwal Filmowy – projekcja filmu „Wielka Powódź”

3 czerwca # 18:00 - 19:30

20PLN

Kino Pod Baranami oraz Fundacja dla Kina zapraszają na gościnny pokaz Festiwalu Filmu Niemego na Krakowskim Festiwalu Filmowym. Na ekranie niemy film found footage, Wielka powódź Billa Morrisona ze ścieżką dźwiękową Billa Frisella – fascynujący dokument przypominający o kataklizmie wywołanym przez wody rzeki Missisipi sprzed 90 lat.

W ramach 57. Krakowskiego Festiwalu Filmowego – jednej z najważniejszych polskich i światowych imprez, promujących kino dokumentalne – w Małopolskim Ogrodzie Sztuki odbędzie się pokaz filmu Wielka powódź, stanowiącego współczesny montaż niemych materiałów archiwalnych, dokumentujących niszczycielską powódź nad Missisipi w roku 1927. To film wykorzystujący materiały found footage; wspólne dzieło filmowca i artysty multimedialnego Billa Morrisona (autora prezentowanego na 8. FFN filmu Decasia) oraz gitarzysty i kompozytora Billa Frisella, który skomponował ścieżkę dźwiękową do filmu. W ramach pokazu zostanie zaprezentowana dźwiękowa kopia filmu z muzyką autorstwa Frisella.

Wydarzenie to jest zapowiedzią 18. Festiwalu Filmu Niemego zaplanowanego na 7-10 grudnia 2017 roku, którego motywem przewodnim będą Żywioły.

Share

Szczegóły

Data:
3 czerwca
Czas:
18:00 - 19:30
Koszt:
20PLN

Miejsce

Małopolski Ogród Sztuki
Rajska 12
Kraków, Polska
+ Google Map
Telefon:
+ 48 12 424 45 25
Strona internetowa:
http://www.mos.art.pl/

Redakcja  nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych przez użytkowników w oparciu o informacje zaczerpnięte z kalendarza wydarzeń.

Share