„Drum & Fight” – Wataha

Walka, taniec, muzyka! W piątek, 11 września, o godz. 20.30 w Dworku Białoprądnickim zobaczymy widowiskowy spektakl multimedialny w wykonaniu grupy Wataha Drums. „Drum & Fight” to kolejna odsłona wydarzeń, kryjących się pod hasłem „Keep Calm & Celebrate 40”, zorganizowanych z okazji 40-lecia działalności Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”.

Muzyczne widowisko przenosi widza w postapokaliptyczny świat po wojnie nuklearnej, w którym dwie grupy rywalizują o kurczące się zasoby. Na nowo odkrywają energię i potęgę natury, która mozolnie wykluwa się na zgliszczach. To daje nadzieję.

Przewodnikami po świecie rytmu są muzycy formacji Wataha Drums, po świecie ruchu – mistrzowie sztuk walki z Krakowskiej Szkoły Wushu. Spektakl wypełniają widowiskowe sceny walk, zespolone z choreografią i tańcem, a także efekty multimedialne i wizualizacje, wykorzystywane w niezwykle oryginalny sposób. Całości dopełniają kostiumy, tworzące i charakteryzujące postaci zarówno te z krwi i kości, jak i te zamieszkujące granice światów materialnego i świata symboli. Muzyka, skomponowana przez Marka Smoka Rajssa, maluje poszczególne odsłony spektaklu, a dzięki wykorzystaniu systemu surround w sposób naturalny włącza widzów do współuczestniczenia.

Więcej informacji:

„Drum & Fight” - Wataha

 

Share

Autor Andrzej Wodziński

Redaktor naczelny serwisu. Autor nie ma wykształcenia muzycznego i jakichkolwiek kwalifikacji do bycia krytykiem muzycznym. Publikowane teksty są „nieobiektywnie emocjonalne”. Słucha muzyki każdej (z małymi, nieobiektywnymi wyjątkami). Muzyka towarzyszy mu (w różnych formach i przejawach) przez całe życie i czyni go piękniejszym. Informacje dodatkowe: autor, jeśli nie słucha muzyki to ogląda filmy ... Każdą wolną chwilę stara się (z różnym skutkiem) spędzać w górach. Wegetarianin i cyklista.