Anna Maria Adamiak – Światowy Dzień Rycerzy

Fantastic Show - la voce celesta della Polonia - Anna Maria Adamiak -Suono eImagine

Pragnę zainteresować Państwa globalnym wydarzeniem jakim niewątpliwie będzie Światowy Dzień Rycerzy. Odbędzie się on 20 września 2014 w Fornovo di Taro we Włoszech, impreza ma na celu przypomnienie wartości takich jak między innymi godność, szacunek, tolerancja, solidarność. Organizatorzy będą gościć około tysiąca rycerzy z całego świata, przedstawicieli rodów królewskich i książęcych ze wszystkich kontynentów oraz wielu VIPów. Będzie tam ponad ośmiuset artystów z całego świata, Polskę reprezentować będzie znakomita śpiewaczka, wokalistka Anna Maria Adamiak – zaśpiewa w najważniejszym momencie ceremonii najpiękniejsze arie operowe oraz pieśni, a ponadto została wybrana do premierowego wykonania Hymnu Rycerzy (po raz pierwszy w historii). Całość dotrze do 350 mln odbiorców na całym świecie, na żywo uczestniczyć będzie ponad 60 tyś widzów. Bezpośrednia transmisja z Pierwszego Światowego Dnia Rycerzy będzie emitowana między innymi przez telewizję RAI 1, etc.

Pani Anna Maria Adamiak jest ambasadorką nowo powstającego międzynarodowego projektu „ Z Nadzieją Na Pokój Jutro” prowadzonego przez fundację Razem Lepiej. „ Z Nadzieją Na Pokój Jutro” to akcja, której celem jest szerzenie pokoju na Ziemi poprzez apel dzieci o pokój za pomocą piosenki do przywódców świata. Prezesem Fundacji Razem Lepiej jest Marek Szambelan od lat zajmujący się tematyką ofiar przemocy domowej i udzielający wsparcia rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, zwłaszcza biednym rodzinom wielodzietnym. Fundacja Razem Lepiej powstała w 2008 roku i jest organizacją z ugruntowaną pozycją na polskim rynku sektora organizacji pożytku publicznego, docenianą przez liczne media krajowe o ogólnopolskim zasięgu. Zapraszam do śledzenia informacji o Annie Marii Adamiak i Światowym Dniu Rycerza.

Paweł Świętorecki


Anna Maria AdamiakAbsolwentka wydziału wokalno – aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi (2005) oraz Uniwersytetu Muzycznego(2009) w Warszawie. Solistka czynnie koncertująca w kraju i za granicą (Niemcy, Hiszpania, Norwegia, Irlandia, Ukraina) Ponad 600 koncertów. Śpiewaczka operowa, operetkowa i musicalowa oraz rozrywkowa.
Laureatka i finalistka konkursów piosenki, wokalnych, interpretacyjnych. (m.in. Międzynarodowy Konkurs Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej, Festiwal Pieśni (edycja czeska, wyróżnienie specjalne za
interpretację), uczestniczka Międzynarodowego Konkursu Operowego im. St. Moniuszki, Teatr Wielki – Opera Narodowa), International Vocal Competition in Zaragozza(Hiszpania), finalistka Konkursu Piosenki Kabaretowej im. J. Przybory, laureatka „ Złotego Liścia Retro” – za wykonywanie i rozpowszechnianie muzyki XX – lecia międzywojennego orz nagrody „Jupiter” za działalność artystyczną.
Współpraca w ostatnich latach m. in. z: Orkiestrą Koncertową Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego ,Orkiestrą Reprezentacyjną Policji, orkiestrami kameralnymi , big bandami, impresariatami w kraju i za granicą, z instrumentalistami, zespołami, solistami, teatrów. Doskonale porusza się w różnych stylach i gatunkach
muzycznych. Nagrywa wokale do muzyki filmowej,. Pracuje również jako wokalistka sesyjna. W swoim repertuarze posiada utwory od baroku do współczesności W październiku 2013 r miała w Piwnicy pod Baranami ,premierowy koncert piosenek z jej pierwszej płyty „Zaczekaj na dotyk” napisanej specjalnie dla niej przez Andrzeja Zaryckiego (kompozytora i kierownika muzycznego, pianisty Ewy Demarczyk)

Krakowski krytyk, Jacek Chodorowski, w swojej książce „ Bel canto w Krakowie” napisał: ….niesamowity głos Anny Adamiak, wróży wiele dobrego dalszej karierze…” Jej sylwetka została również zamieszczona w książce „ Polscy
śpiewacy” Jacka Chodorowskiego oraz „Korzenie i skrzydła” Grzegorza Sajóra.

Więcej na stronie internetowej: www.annamariaadamiak.pl

Share

Autor Paweł Świetorecki

Z wykształcenia ekonomista, z zawodu bankowiec a z zamiłowania śpiewak. Naukę śpiewu rozpoczął jako dziecko i kontynuuje do chwili obecnej. Jego opiekunem wokalnym jest Primadonna Operetki Warszawskiej Pani Elżbiety Ryl - Górska, wybitna polska śpiewaczka. Prowadzi własną autorską audycję pt. ,,Zaczarowany świat operetki i musicalu” w radiu, pisze o muzyce. Jest najlepszym bankowcem wśród śpiewaków i najlepszym śpiewakiem wśród bankowców. Koncertuje na estradzie i współpracuje z wieloma solistami teatrów muzycznych.