Agnieszka Chrzanowska

foto: Wikimedia Commons, the free media repository

Agnieszka Chrzanowska – aktorka, piosenkarka, autorka muzyki i tekstów. Przez lata związana z Piwnicą pod Baranami, klubem Alchemia i Teatrem Piosenki w Centrum w Krzysztoforach, który prowadziła wspólnie z Michałem Zabłockim. Była Dyrektor Artystyczna Radiowego Teatru Piosenki w Radiu Kraków, autorka audycji radiowych. Obdarzona pięknym głosem i wielką wrażliwością muzyczną. To jak śpiewa i jak posługuje się językiem polskim jest naprawdę godne podziwu. Jej piosenki są ciepłe i energetyczne. Artystka „bardzo krakowska” i może dlatego trochę wyciszona i wycofana. Pewnie dlatego Pani Agnieszka Chrzanowska nie jest tak znana i podziwiana jak powinna. W niedzielę (9 marca) o godz. 16:30, w Dworku Białoprądnickim w Krakowie odbędzie się koncert promujący jej najnowszy album  zatytułowany „Piosenki do mężczyzny”. To siódmy solowy album artystki, ale pierwszy niemal w całości zawierający jej własne teksty. Poniżej jeden z utworów z najnowszej płyty.

 

źródło informacji:
strona internetowa Agnieszki Chranowskiej, Dworku Białopradnickiego. YouTube, Wikipedia | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, prosimy o informację – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Share

Autor Andrzej Wodziński

Redaktor naczelny serwisu. Autor nie ma wykształcenia muzycznego i jakichkolwiek kwalifikacji do bycia krytykiem muzycznym. Publikowane teksty są „nieobiektywnie emocjonalne”. Słucha muzyki każdej (z małymi, nieobiektywnymi wyjątkami). Muzyka towarzyszy mu (w różnych formach i przejawach) przez całe życie i czyni go piękniejszym. Informacje dodatkowe: autor, jeśli nie słucha muzyki to ogląda filmy ... Każdą wolną chwilę stara się (z różnym skutkiem) spędzać w górach. Wegetarianin i cyklista.