muzyka poważna 27 lipca 2018

10 lecie Stowarzyszenia im. Mieczysława Karłowicza i Festiwalu „Muzyka na szczytach”

Stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem – organizator Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Muzyka na szczytach” – zaprasza na obchody swojego 10-lecia w dniach od 21 lipca do 8 września 2018 roku.

W ramach obchodów w sierpniu i na początku września odbędzie się cykl wydarzeń, które zapoczątkował w lipcu koncert Gali Mozartowskiej, a będą to:

Intrygujący spektakl „Do DNA” w reżyserii Ewy Kaim, do którego wszystkie teksty i muzyka pochodzą z oryginalnych ludowych źródeł (31 sierpnia 2018, Teatr Witkacego w Zakopanem), koncert amerykańskiej gwiazdy – kwartetu Kronos (1 września 2018, kościół św. Krzyża w Zakopanem) oraz dziesiąta edycja festiwalu „Muzyka na Szczytach” ( od 2 do 8 września 2018 dedykowana Krzysztofowi Pendereckiemu w 85-rocznicę urodzin, który zaszczyci swoja obecnością wraz z małżonką koncert finałowy Festiwalu, podczas którego zabrzmi Sinfonietta per archi i Koncert fletowy tegorocznego Jubilata. Natomiast pod batutą samego Maestro usłyszymy VII Symfonię Antonina Dvoraka.

W ramach imprez towarzyszących Festiwalowi odbędą się :
– projekcja filmu „Rękopis znaleziony w Saragossie” z muzyką Krzysztofa Pendereckiego (4 września 2018, „Kino Miejsce” w Zakopanem) ,
– cykl „Klubu Rozmów na Szczytach” ( 2 do 8 września 2018 Dom „Pod Jedlami”)
– wystawa plenerowa zdjęć „10 lat z Muzyką na Szczytach”( lipiec-wrzesień 2018 ul. Krupówki i ul. Balzera w Zakopanem)
– wystawa „Twórcy Podhala 3” (24 sierpnia do 30 września 2018 Dom Ludowy w Bukowinie Tatrzańskiej)
– wystawa „Góry(nie) wzruszone. Obrazy i rysunki” Aleksandra Rudzka-Miazga ( 2 do 30 września 2018 Galeria Dom Doktora w Zakopanem )

Wydarzenia jubileuszowe odbywają sie pod patronatem honorowym Burmistrza Miasta Zakopane Leszka Doruli.
Partnerem Głównym wydarzeń festiwalowych jest Województwo Małopolskie.
Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Województwa Małopolskiego oraz Miasta Zakopane.

Szczegółowy program koncertów festiwalowych:

 

źródło informacji:
Materiały prasowe organizatora | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, prosimy o informację – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Share

podobne publikacje